Modrá 01

17. listopadu 2008 v 14:22 | Illian |  Modrá (FF povídka - dokončeno)
O.K. nejprve několik slov na úvod. Tohle je moje první povídka - jak na blogu tak asi i normálně, to si už nepamatuji, ale....bylo mi 13 nebo kolik, když jsem ji psala. Dávám ji sem, abych se pak mrkla, jestli jsem se vůbec zlepšila.
Pak....jelikož mi bylo 13, tak je logické, že je zde taková ta hrdinka, co je mocná, chytrá, krásná....chápete, že? Ve své podstatě je to velice vtipné...klišé a naivní předstvy, ale třeba, se to bude někomu líbit. :-)
To nechávám na Vás...
_____________________________________

Modrá

Šestnáctiletá dívka se neklidně zmítala na posteli. Tvář měla zkřivenou bolestí a z očí jí řinuli slzy. I když spala, pořád na ně musela myslet. Proč jí je zabil?! Beztak se chtěl jenom pomstít. Pomstít jí.
"Ááaa!" svým vlastním výkřikem se probudila.
Ježíš to byl zase sen…grrr! Že já si konečně nevezmu ten lektvar proti nočním můrám!! Nadávala si v duchu a mezitím se trochu zkulturňovala. Podívala se na sebe do zrcadla a usoudila že už to asi lepší nebude. Dlouhé hnědé vlasy jí spadali až někam pod lopatky v hustých pramenech. Tmavě modré oči vyzařovali energii a sílu, ale teď i bolest. Byla menší postavy a štíhlá. Plné rty a drobný nos jí doplňovali krásný vzhled, byť spíš trochu divoký. Zazubila se na se na sebe a mávnutím ruky spletla vlasy do velikého tlustého copu. (Ne že by jste si toho někdo nevšiml, ale pro ty méně všímavé - Byla čarodějka.)
Jde se vařit! JOO! Na tváři měla pořád úsměv a bolest z očí jí pomalu zmizela. Ve svém malém bytě se pohybovala s lehkostí sobě vlastní. Popadla pánvičku a rozpálila ji. Osmažila slaninu a vyndala psí konzervu. (Opravdu mě zaráží že mohlo někoho napadnout že by jedla psí konzervu!!!)
"Siriusi!!"
Ještě než dořekla poslední písmeno, už na ní skoro ležel obrovský pes husky. Štěkal a zřejmě měl hlad.
"Tady máš, ale ne že něco necháš!"
Usmála se na jeho hladový pohled na misku a začala konzumovat svou slaninu. Konečně se dočká. Zítra jede do Bradavic, školy čar a kouzel. Doteď ji učil její bratr, strýc, nebo kdokoliv. V šestnácti měla nastoupit do pátého ročníku, ale byla značně napřed. V lektvarech se vyznala snad lépe než její učitelé, ale to neznala Severuse Snapea.

---

Grrr!...Proč zrovna já! Proč musí posílat Brumbál zrovna mě!?Zuřil Severus Snape a snažil se vyčíst adresu z pomačkaného papíru. Má vyzvednout nějakou novou studentku a vůbec se mu do toho nechce. Znovu sklopil zrak k malému papírku, ale to neměl. (on to nevěděl, ale my to víme…:-)

---

"Siriusi! Jdeme se projít, tak pojď."
Sírius vrtěl nadšeně ocasem a sledoval jak jeho panička otvírá dveře. Nadšeně se rozběhl a skočil na prvního člověka, který se mu v okolí naskytl.

---

Severus překvapeně vzhlédl, když uslyšel štěkot. Bylo však pozdě. Nějaký obrovský pes ho povalil a jakási dívka k nim rychle dobíhala.
"Pusť, SIRIUSI!...O.omlouvám se, on tohle většinou dělá někomu jinému…eh..Jste v pořádku?"
Ptala se a pomáhala mu na nohy. Severus něco zabručel a vrhl na ni ledový pohled. K jeho překvapení mu byl vrácen. Jak ho držela za ruku, cítil podivnou vlnu energie a tak se zeptal.
"Nejste náhodou Iris Sefyrová?"
Dívka se na něj překvapeně podívala.
"Jmenuji se Elea Iris Sefyrová…" Důraz na prvním slově dal jasně najevo že nesnáší když jí někdo říká Iris a jakoby nedokončená věta znamenala že chtěla něco dodat. Tohle všechno si Severus samozřejmě uvědomil, ale i tak ho na ní něco zaujalo.

---


Elea se naštvaně podívala na toho netopýra v černém. Jestli mi ještě jednou řekne Iris, zabiju ho nějakým hodně ošklivým kouzlem! Slibovala v duchu.
"Co po mě chcete?"
Vypálila a sledovala, jak zlostně přimhouřil oči. Ale odpověděl.
"Jsem tu abych vás odvedl do školy." Severus se snažil aby to vyznělo výhružně, ale kupodivu to bylo spíš milé. Pane bože, snad nesenilním. Mno, ve třiceti by to bylo asi fakt divný…Přesvědčoval se v duchu že nestárne, nebo nestárne až tak moc a mezitím si ji znovu prohlížel. Na levé ruce měla jakousi modrou látku, ale to vypadalo jako potítko. Ty oči. Na chvíli se zarazil, něco mu připomněli, ale nedokázal si vybavit co.
"Aha,…takže…Siriusi! Procházka skončila!"
Severus se s obavou podíval na obrovského psa jak k nim tryskem běží.
"Sedni!"
Poručila Elea a Sírius ji okamžitě poslechl. Severusovo obočí vystřelilo do závratné výše. Před bytem Severuse požádala, aby počkal. Do pěti minut tu byla se sportovní taškou, která byla celkem malá a v ruce držela vodítko se Siriusem. Severus překvapeně zamrkal.
"A co ten pes?"zeptal se výhružně.
"Co by? Profesor Brumbál mi ho dovolil. Protože…prostě mi ho dovolil." Oznámila a pečlivě za sebou zamknula. Pak nad zámkem mávla rukou a řekla nějaká nesrozumitelná slova. Dveře se zavlnili a pak zmizeli. Nahradila je bílá zeď a před ní nějaká květina. Severus se na ni překvapeně podíval. Právě v jeho očích stoupla. Kouzlila bez hůlky a tohle kouzlo ani on sám NEZNAL a to bylo co říct.
"Jdeme?" zeptal s ledově.
Sírius radostně zaštěkal a Elea si popotáhla tašku na rameni.
"Vezmu vám ji." Prohlásil galantně Severus, ale hned po tom by si nejraději nafackoval.
Elea se usmála.
"Tak to zkuste."
Podala mu tašku a Severus ji ani nenadzvedl.
"Nadlehčovací kouzlo platí jenom na mě a navíc ta taška je kouzlem zvětšená,…její objem chápete mě že jo?"
Severus něco zabručel a nechal jí tu tašku. Vyšli před dům a zavolali si záchranný autobus aby je dovezl k Děravému kotli. Elea si svého průvodce pečlivě prohlížela. Měl temné uhrančivé oči, které byly ledové a chladné. Vypadal tak na třicet, spíš víc. Byl vysoký…oproti ní hodně vysoký. Měla s bídou metr šedesát a Severus skoro dva metry. Nevesele se ušklíbla. Jsme dvojka k pohledání, já jsem ztřeštěný cvok a on je…mno zřejmě to bude učitel… Vystoupili z autobusu a pokud možno nenápadně - Elea nenápadná byla, ale Severus vypadal jako gothik metalista, který potřebuje psychiatra. Dostali se až na nádraží, kde na ně čekal vlak.
"Já budu v kupé pro učitele, kdyby jste cokoliv potřebovala, tak mě hledejte v prvním voze." Řekl to ale tónem, který dával jasně najevo, že jestli tam přijde, tak ji zakleje do něčeho hodně ošklivého.
Elea si sedla co nejdál od prvního vozu do prázdného kupé. Učebnice znala i pozpátku. Pátý ročník teda bude spíš opakovat... Z nudy házela Siriusovi míček a někdy mu levitujícím kouzlem trochu "pomohla". Někdo zaklepal na dveře. Dovnitř nakoukla zrzavá čarodějka a nějací dva kluci.
"Ehm, máš tu volno? Všude jinde je plno."
Elea se usmála a přikývla.
"Ahoj jmenuju se Elea Sefyrová a tohle je Sírius, ale nebojte nic vám neudělá." Usmála se znovu.
Ta zrzavá čarodějka se představila jako Hermiona Grangerová a ti dva byli Harry Potter a Ron Weasley.
"Do kolikáťáků jdeš?" zeptal se Harry.
"Do páťáků, ale jsem trochu napřed, zkoušela jsem Brumbála ukecat, aby mě dal do šesťáků, ale nějak to nevyšlo."
"To nevadí, aspoň budeš s náma." Usmál se zrzek a hned se jí zeptal jestli hraje famfrpál.
Elea se ušklíbla. Chvíli lovila ve své tašce a pak vytáhla svoje koště. Byl to kulový blesk. Harry se začal chlámat, Ron taky a Hermiona jen zavrtěla hlavou.
"Co je?" nechápala Elea.
"Mno,..Harry má taky kulový blesk, ale neumím si tě představit na tak rychlým koštěti." Vysvětloval rychle Ron.
"Já vám ještě ukážu." Smála se a koště vrátila do tašky. Všichni tři jí ochotně vykládali všechno o škole. Elea byla nadšená a ptala se i na koleje. Samozřejmě se ale nevihla jejich otázkám. Ron se ptal na sluchátka která měla kolem krku. Když mu to vysvětlila a ukázala mu i disckmen, repráky a note-book s CD-ěčky, trochu se uklidnil a jenom prohlásil že to nechápe, ale nijak se tomu nevěnovali.
Někdo otevřel kupé. Elea si prohlédla bledého odbarveného chlapce a nenávistně přimhouřila oči. Poznala kdo bude jeho otcem. Draco Malfoy se rozhlédl po kupé a zarazil se u dívky s temně modrýma očima a u jejího psa, který měl oči barvy letní oblohy. Pes na něj vycenil svoje tesáky a nebezpečně se k němu přiblížil.
"Ale copak,…už potřebujete i osobního strážce?" usmál se jízlivě Draco, ale v duchu počítal, kolik má času na to, aby opustil kupé než na něj ten pes skočí.
Sírius mu už už skočil málem po krku, když najednou promluvila Elea.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama