Modrá 04

17. listopadu 2008 v 14:34 | Illian |  Modrá (FF povídka - dokončeno)
_________________________________________

Severus seděl a ani nedutal. Jeho výraz byl zděšení a překvapení samo, ale zkoušel to potlačit. " Rok po tom co jsem se narodila se mnou odjeli rodiče k elfům a mé babičce. Tam jsem se zkoušela naučit ovládnout svou moc a celkem se mi to podařilo. Babička mi dala dárek…Siriuse no a tak jsem se stala se Siriusem nerozlučnou dvojkou. Když mi bylo deset, démoni mi zabili celou mou rodinu, matku, otce i prarodiče. Bylo to krvavé a…tehdy jsem přísahala že se pomstím. Jenže…" vydechla, bylo to pro ni těžké, ale pokračovala "…chytil mě Voldy s Malfoyem. Ti chtěli mou moc přenést do jakéhosi amuletu. Mučili mě šest měsíců a něco,…bylo to hrozné…já…to vám asi popisovat nebudu, dokážete si to živě představit…no pak jim to vybouchlo. Doslova…a tak jsem utekla. Další půl rok jsem se léčila u elfů. Ve třinácti se tam znovu objevili démoni. Tehdy jsem to málem nepřežila, ne tak jako teď. Teď to bylo v pohodě." Opět se ironicky ušklíbla "No. Ve čtrnácti jsem se přestěhovala do Londýna abych mohla vymyslet plán na pomstu. Jenže se to trochu zvrtlo a Brumbálovi jsem musela říct kdo jsem…takže jsem pro něj pracovala v řádu…dokud mi nebylo šestnáct. Řekl mi abych byla v Bradavicích a pokud možno dala pozor na Harryho a spol. Tak jsem tady…nějaké otázky." Zeptala se ho. Vypadala příšerně. Hodně jí to vyčerpalo, chtělo se jí spát.
"Já…děkuju žes mi to řekla…"
"Jj, tak dobrou…" Severu se zamyšleně díval z okna…myslel si že je jiná, ale toto by ho nikdy nenapadlo. Jeho zrak se stočil k dívce schoulené v jeho přikrývkách. Modré vlasy, sice nepřirozená barva, ale u ní byly přirozené, jako že voda je mokrá. Byla hezká takový divokým způsobem ušklíbl se…má takovou moc, že by dokázala Bradavice srovnat se zemí mávnutím ruky…
"Aaa, co mám dělat." Zívala ráno Elea a očima přejížděla celou místnost. Nikdy by nevěřila, že uvidí Snapeovu ložnici. Majitel se zrovna zavrtěl v křesle a líně otevřel oči. Když si všiml Elenina pobaveného výrazu, podíval se do zrcadla u postele. Jeho jindy rovné vlasy byly dokonale rozcuchané a vůbec nevypadaly mastně. Rukou je trochu narovnal a vstal. Přešel k jedné polici a vytáhl z ní jakousi lahvičku. Podal jí ji. Elea ji hned vypila a cítila se lépe. Otočil se že někam půjde, ale Elea se začala strašně smát.
"Hahahahahaha!"
Severus se otočil. Vláčel za sebou deku, která se mu omotala kolem nohy a záda měl celá od bílé omítky (kde se tam vzala???). Elea se zatvářila omluvně, ale pořád se připitoměle šklebila. Ta holka je poděs… Rychle si odmotal deku a pak co možná nejdůstojněji odkráčel. Elea se pokusila se postavit, ale její unavené tělo na to mělo jiný názor. Severus ji stačil včas zachytit. Dívali se jeden druhému do očí a na kratičký okamžik si byli celkem blízcí. Položil ji na postel a přikryl. Měla na sobě jeho košili., která jí spadala až ke kolenům - skoro.
"Co jsi chtěla prosimtě dělat?" (nevšiml si - hned - že jí tykal)
"Chtěla jsem se umýt…" podívala se na něj vražedným pohledem, že kdyby pohled zabíjel…
"Hmm, tak jo." Vzal ji do náruče a někam ji nesl. Prošli nějakými dveřmi za kterými byla krásná koupelna.
"Ehm, pane? Vy tu budete se mnou?" zeptala se ho vyděšeně, když ji posadil na chladné dlaždičky. Ten se na ni překvapeně podíval a pak s jízlivým úšklebkem zavrtěl hlavou (vodorovně:-)) Elea si v duchu oddechla. Severus zavřel dveře, ale vzápětí je otevřel a nesl jí další košili. Elea se na ni kriticky podívala a pak se zase podívala na něj.
"Ehm, nic proti košilím, ale trička jsou lepší." Položila košili vedle sebe a mávla nad ní rukou. Košile se změnila na černé tričko a černé kraťasy. Severus výhružně přimhouřil oči, ale pak odešel. Elea si sundala košili a lehla si do vany plné teplé vody a spokojeně vydechla. Teplá voda….jojo, to je to co potřebuju…
Když už byla hotová opatrně vylezla a oblékla se do přeměněného oblečení. Pak se bezradně podívala na dveře. Byly od ní pár metrů…to zvládnu napadlo ji. Pomocí radiátoru se vydrápala na nohy a podél zdi se posunovala dopředu. Dostala se až ke dveřím. Pustila se jednou rukou a otevřela dveře. Bohužel se ale zapomněla držet a tak na nich zůstala vyset. Nohy už ji neunesly a ona se poroučela k zemi. Severus k ní přiskočil a pomohl jí zvednout se.
"Jste normální? Měla jste mi říct, že už jste hotová." Káral ji a díval se na ni pohledem, který jasně říkal, že musela utéct z pěkné polstrované cely.
"Myslela jsem že to dokážu!"
"Eleo, musíte tomu dát čas sakra! Málem jsi umřela!" křikl na ni a položil ji do postele.
"Neříkejte mi Eleo!!!" zařvala na něj už vynervovaně.
"Cože?" Severus se na ni překvapeně podíval.
"Tak jak…"
"Seleno…já,..všichni které jsem znala mi říkali Seleno, nebo Sel…"zašeptala vysíleně.
"Proč."
"Proč? Já nevím,..prostě proto že se jim asi Selena líbilo víc než Iris nebo Elea!" vybuchla. Severus si ji prohlížel. Rozčilovala se kvůli takové blbosti. Vlasy jí létaly kolem obličeje a oči jí zářily.
"Neměla by jsi se rozčilovat,…nebo něco exploduje." Podotkl Severus. V odpověď se ozvala tříštivá rána a skříň s nějakýma potvorama se právě poroučela se syčením k zemi. Elea mávla rukou a skříň byla zase celá.
"Omlouvám se…" zamumlala a hypnotizovala černé povlečení ve kterém se teď nacházela.
Severus odešel na hodinu a nechal ji tam sedět. Dívala se všude a pak ji něco zaujalo. Zadívala se na klavír, který stál ukryt v koutě. S velkou námahou se k němu dostala a sedla si na židli u něj. Začala potichu hrát a jenom si pokyvovala do rytmu. Pak přidala na hlasitosti a začala i zpívat.
Severus Snape si zase myslel něco o inteligenci místních studentů…Longbotome zvládá už roztavit tři kotlíky za hodinu plus…zničit další polovinu lektvarů celé třídy…grrr. U svých dveří se zarazil. Slyšel líbezný hlas, který zpíval jakousi cizí řečí. Potichu otevřel dveře a hledal kde je Elea. Podíval se ke svému klavíru a vydechl překvapením. Elea hrála se zavřenýma očima a zpívala. Z očí jí tekly slzy… Potichu k ní přišel.
"Měla byste odpočívat."
Elea sebou trhla a otočila se.
"Promiňte, ale ten klavír tu stál tak sám…ehm,..jinak to jak jsem na vás vyjela aby jste mi neříkal Eleo…beru to zpátky…" pokusila se o úsměv. Severus jí pomohl do postele a dal jí další z lektvarů.
Takhle to trvalo další tři dny. Pak už byla Elea schopná chodit sama a byla celkem zdravá. Šrámy na ní byly vidět celkem zřetelně, ale jí to bylo jedno. Chtěla vidět Harryho, Rona a Hermionu. Od Snapea věděla, že Brumbál to vysvětlil tak, že ji představil jako dceru významné osoby a to bylo všechno.
"Hermiono!!"
Oslovená se otočila a zavýskla.
"Eleo!! Konečně tě pustili!"
"Jojo..to víš. Celkem sranda,…myslela jsem že mě Snape zabije,…trošku jsem mu zabrala postel." Zazubila se na ni a Hermiona jenom zavrtěla hlavou.
"Můžeš svolat Harryho a Rona,…musím vám něco říct." Dodala potichu a sedla si ke krbu do křesla.
Hermiona je tam přitáhla do pěti minut a Elea sice trochu neochotně spustila. Ŕekla jim více méně totéž co Snapeovi.
"No a ještě vám něco ukážu. Pojďte se mnou." Zatáhla je k jezeru a nechala aby se Sírius proměnil. Ten jí nejdřív trochu vynadal, ale pak se usmál na její přátele. Ti byly trochu v šoku.
"Jsem troku v šochu…trochu v šoku…to je přese gyhofrit,…jsou hrozně vzácní…a drak..ježiš."
Elea se na ně zazubila, ale pak jí řekli že to chápou a Ron navrhl šílenost jak to nazvala Hermiona. - Totiž.
"Můžeme se proletět?"
Elea se na chvíli zamyslela, ale pak přikývla. Vyskočila na Siriusův hřbet a ostatní jí trochu neohrabaně následovali. Zjistili, že je přichytilo nějaké kouzlo.
"Jo, to je aby jste nespadli. Je to moc šikovná věcička…"
Udělali několik koleček nad zapovězeným lesem a pak přistáli.
"Hele Eleo,…jak to že máš modrý vlasy?"
"Rone, vždyť jsem vám říkala že jsem z části elf…"
Ron zrudl až za ušima. To se ale ozval Harry.
"Ty jsi zvěromág,…jak to?"
"No jo,..to sem vám zapomněla říct…Totiž. U babičky jsem se to naučila tak trochu omylem,…chtěla jsem zdrhnout a tak jsem se najednou proměnila. Babička z toho měla šok, že jsem zrovna felit,..jednorožec s křídlama….a nebudu se tu teď proměňovat Rone…"
"Jak výš na co jsem se chtěl zeptat?!"
Hermiona na něj vrhla pohled jako že to bylo jasný a pak se už se zpátky přeměněným Siriusem vydali k Hagridovi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lila :) Lila :) | 17. listopadu 2008 v 14:35 | Reagovat

Ahoj! Prosím máš ráda Gilmorova děvčata? Natolik že by sis přála aby vyhráli SONSeriál? Tak prosím hlasuj pro ně tady -> http://lady-scene-girl.blog.cz/0811/sonserial-vyhlaseni-5-kola-6-kolo <- Budu moc ráda když pomůžeš mojí kámošce :) Měj se krásně papapa :*

2 DeMaN.d DeMaN.d | Web | 17. listopadu 2008 v 14:37 | Reagovat

Ahoj podívej se prosím na můj blog a napiš koment dík xD

3 klikli klikli | Web | 17. listopadu 2008 v 14:37 | Reagovat

zapoj sa do bleskofky,vtipnej :) co nepoznas na mojom webe ti povvviim vaaacej :D

4 Týnka :) Týnka :) | Web | 17. listopadu 2008 v 14:40 | Reagovat

Čauky :) Klikni na wEb a Hlasuj prosím o Nej Celebritu Paa :) a Promiň za reklamu:)))

5 neboj se:) neboj se:) | Web | 17. listopadu 2008 v 14:41 | Reagovat

http://straseni.kompletne.cz/baf.php?page=straseni&kolo=6&od=113

vyzkoušej tuto super hru a zabav se:):) JEDINEČNÁ ŠANCE PRO TEBE:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama