Kapitola 7

27. prosince 2008 v 12:17 | Illian |  Dance with death angel (FF povídka - dokončeno)
Jakmile Brumbál skončil se zařazením do dvojic, většina se začala dohadovat o tom, jaký si vezme kostým a nevnímali své profesory.
Lena si všimla jak Snape někam odchází a tak se za ním vydala.
"Potřebujete něco? Kolegyně?" Čekal na ni u dveří, protože si všiml jak za ním jde.
"Bylo by docela příhodné sladit naše kostýmy, nemyslíte? Myslím že kdybych šla za lesní vílu a vy třeba za rytíře, tak by to nebudilo moc dobrý dojem."
Snape se nad ni naklonil a dokonce jí připadalo, že výhružně zavrčel.
"Co když na žádný bál nepůjdu?" Podotkl a znovu se mu na rtech usadil jeho obvyklí úšklebek.
"To by byla škoda, těšila jsem se totiž že si s Vámi zatancuji." Prohlásila nevinně a škodolibě se u toho usmívala.
"Něco navrhněte, ať to máme z krku." Řekl rezignovaně.
"Mám jeden docela dobrý nápad. Co takhle jít za upíry?" Šokovaně se na ni podíval, jako by to neměla v hlavě v pořádku. Pak se ale narovnal a přikývl.
Proč ne?


Pomalu se blížil Svátek Všech Svatých a jediní, které to ani trochu nezajímalo byla Lena a Severus. Jakmile nastal ten "osudný den", nebyl nikdo z profesorů schopen si ve třídě udržet pořádek. Dokonce ani Severus Snape, pouštěl hrůzu, děsil studenty a řval na ně, ale nic to nepomáhalo. Každý byl myšlenkami někde úplně jinde. Vyučování bylo zkráceno, aby se všichni mohly převléct do kostýmů a to i profesoři.
Kriticky se prohlížela v zrcadle. Nebyly to nejpohodlnější šaty, ale vypadli velmi působivě. Byly červené, měly volné rukávy, ale místo pasu měly černý korzet. Teď už jenom boty, vybrala si vysoké černé kozačky na podpatku. Zbývaly jenom poslední úpravy, aby vypadala víc jako upírka. Musela se tomu nápadu znovu zasmát. Rozpustila si lasy a kouzlem si prodloužila zuby. Pak zbývalo už jenom líčení. Dala si záležet, aby měla světlejší pokožku a vytvořila si tmavší stíny. Nakonec nanesla rudou rtěnku. Znovu se podívala do zrcadla.
Hmm, rozhodně vypadám jako upírka, ale jsem zvědavá, co se sebou udělá Snape.
Představila si, jak se líčí a musela se chytit stolu, aby smíchy nespadla. Podívala se na hodinky a zjistila že má hodinu čas. Domluvili se, že jí vyzvedne u sborovny. Snape určitě upraví upíří dryák, aby sice potlačil chuť po krvi, ale ne vzhled. Sedla si pohodlně ke krbu a začetla se do knihy o Černé magii.
O hodinu později :-)

S pravidelným klapáním podpatků dorazila ke sborovně. Už tam čekal. Měla co dělat aby udržela spodní čelist na svém místě. Vypadal .. no jako upír, ale slušelo mu to. Měl dlouhý plášť, který byl ze spodu rudý a pod ním měl černé kalhoty a černou košili. Košili měl dost rozepnutou, aby vynikl jakýsi starodávný přívěsek kolem krku.
Páni, vypadá fak… no sexy… to ode mě ale asi slyšet nechce. Snape, sakra to jste já nevím…nemohl vypadat hůř? Co teď mám jako dělat…no poradím si,ne? Jako vždy!
Lena pořádně nevěděla co má dělat, ale nebyla sama kdo byl překvapen. Severus měl podobné potíže. Jakmile ji uviděl byl by přísahal že je upírkou a navíc vypadala nádherně. Při pohledu na korzet obepínající její hrudník si vybavil sen, na který se snažil zapomenout. Rychle ho vytěsnil z mysli.
"Dobrý večer Severusi. Musím uznat že nevypadáte tak strašně jako jindy." Neodpustila si poznámku.
"U vás se dá říct totéž, není to tak strašné jak jsem si myslel." Pronesl sarkasticky. Lena přemýšlela, jestli to pochopila správně, že to byl kompliment, ale odvahu zeptat se ho jaksi nenašla.
Nabídl jí rámě a spolu vyšli k Velké síni.

Lena si uvědomila, že budou muset sejít ještě jedny schody, na kterých je všichni uvidí. Neměla ráda když se na ni dívalo mnoho lidí. Třeba se to dá nějak obejít? Ale její společník nejevil sebemenší známky toho, že by měli jít jinudy. Jakmile se ocitli nahoře na schodech měla nutkání zavřít oči. Všichni pod schody totiž zmlkli a fascinovaně na ně zírali. Lena se snažila potlačit vyděšený výraz a úpěnlivým pohledem prosila Severuse aby zrychlil. Ten si ale jejích rozpaků spíš užíval. Byly středem pozornosti a jemu to snad poprvé nebylo nepříjemné. Byl si téměř stoprocentně jist, že má nejkrásnější společnici a vražedných pohledů od některých členek profesorského sboru si nevšímal. Postavili se za své kolegy a čekali na to až Brumbál zahájí slavnost. Dveře do velké síně se s vrzáním otevřeli a odhalili nádhernou podívanou. Nikde nebyly známky po kolejních stolech. Uprostřed byl místo nich totiž velký parket, který lemovali malé stolky s lampičkami ve tvaru dýní. I celková výzdoba byla Halloweenská. Všechno bylo v temných barvách a místo obvyklých svíček se u stropu vznášely dýně se svíčkami.


Profesoři vešli jako první a posadili se za svůj stůl, který nikdo nepřemístil. Pouze si posedali po dvojicích. Kupříkladu, Hagrid šel na ples s profesorkou Červotočkovou a nikdo nechápal za co ti dva vlastně jdou. Zatímco u Prýtové, která byla s Kratiknotem, to bylo jasné. Měla představovat obrovskou mandragoru a Kratiknot měl na sobě převlek mouchy.
Hmm, to je ale doplnění. Kratiknot si měl vzít spíš chůdy, takhle ho tu někdo zaplácne.
Usmála se vlastním myšlenkám a dál zkoumala profesorský sbor. Ani si nevšimla Brumbála coby keltského Druida jak zahajuje ples.
"Bohužel už nejsem nejmladší a tak bych požádal profesora Snapea s jeho spanilou upírkou, aby zahájili ples." Řekl Brumbál a spiklenecky na Severuse mrknul. Všude se ozval potlesk. Lena sebou trhla a vrhla naštvaný pohled na zmíněného lektvarologa. Ten s kamenným obličejem vstal a vyzval ji k tanci.
Snad tu nebudeme tanči? To ne! To… jeee já se asi udusím smíchy, vždyť to ani pořádně neumím.
A aniž by si to uvědomila dovedl ji do středu parketu a zaujal s ní taneční postoj. Lena se mu vyděšeně zahleděla do očí a nechala se vést. Ozvala se krásná melodie a Lena to identifikovala jako valtz.
Uff, na tom se snad nedá nic pos….
Ani nedokončila myšlenku a Snape ji donutil k otočce, která zapříčinila, že se jí na rtech objevil úsměv. Přestala myslet a plně se vžila do tance. Pomalu se přidávali další páry. Nebyla schopna se odtrhnout od uhrančivých očí svého tanečníka.
On nesmí zemřít a já pro to udělám cokoliv.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annet Annet | Web | 27. prosince 2008 v 17:44 | Reagovat

:)) Na to se musím jenom usmát :)

2 verushka verushka | 27. prosince 2008 v 18:54 | Reagovat

Mě se to líbííí!!! A žádné komentáře o mých citových výlevech! Kdy už bude další.... no? Co ti tak dlouho trvá :-)... promiň... už toho nechám ...

3 Berenika Berenika | E-mail | Web | 28. února 2013 v 23:33 | Reagovat

Já chci vidět Kratiknota v převleku za mouchu! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama