Kapitola 13

24. února 2009 v 21:15 | Illian |  Dance with death angel (FF povídka - dokončeno)
Tak, další kapitola... slíbila jsem ji a tak je tady. Možná Vám bude připadat taková nudná a ... no "sladká", ale to víte... pokaždé když se má v příběhu něco stát potřebujete k tomu nějaký ten příslovečný úvod.
_____________________________________________________________________________

Další den se jí raději vyhýbal. V téhle situaci se ocitl poprvé, jakmile se ale blížila hodina, kdy k němu měla přijít dát krev, byl čím dál tím víc nervóznější. Zaklepala na dveře. Prudce je otevřel. Stála tam jako vždy, jako by se vůbec nic nestalo. Severus ji mlčky vyzval ať jde dál. Aniž by promluvil, udělal lektvar a přidal do něj její krev.
"Měla by jsi si lehnout, nebo to s tebou zase sekne." Pronesl tiše. Díval se ale do kotlíku a ne na ni. Začínalo ji to docela vytáčet, ale snažila se být vstřícná. Lehla si na postel. Připadala si hodně zvláštně. Viděla jak Severus vypil svou dávku a sedl si do křesla bokem k ní. Nepodíval se na ni. Chtěla vstát a přimět ho k čemukoliv, ale zase se jí zatmělo před očima. Tentokrát ale neomdlela. Vydržela a jakmile to pominulo došla k němu.
"Co se stalo?" nechápavě se dívala do jeho chladného výrazu. Vypadal že jí opovrhuje.
"Já to nechápu." Připadalo mu, že se mu dívá přímo do duše. Neodolal pohladil ji po tváři, ale následně ji od sebe odstrčil.
"Tohle nejde. Já.. my… moc nebezpečí…" mluvil nesouvisle.
"To je jedno. Proboha copak to nevidíš? Tomuhle nejde vzdorovat a upřímně mě se ani nechce. Nevím co se stane, k čertu, nikdo to neví! Tak jak si můžeš myslet že je to nebezpečné?" byla spokojená s tím co řekla a chystala se odejít.
"Počkej." Viděla, že se mu do toho co chce udělat moc nechce.
"Máš… pravdu." Šokovaně zamrkala. Severus Snape přiznal že má někdo jiný pravdu. Musela se rozesmát. Vypadal jakoby snědl citrón. Jakmile ale zaslechl její zvonivý smích, měl chuť říct zase nějakou jízlivou urážku jako dřív. Pak si to ale rozmyslel a místo toho ji sevřel v náruči a políbil. Úsměv ze rtů jí ale nesmazal. Když ji pustil, vyděl že se stále usmívá.
"Konečně ti to došlo." Zamumlala uprostřed dalšího polibku.

Brumbál se zase skláněl nad svou myslánkou a výjimečně s úsměvem ukládal jednu ze svých vzpomínek. Byl rád že je ten otrávený mrzout konečně šťastný.

"Víš že ti úsměv moc sluší?"
Severus se nad tím prohlášením zamračil, ale pak se zase usmál na ženu ve své náruči. Seděli společně před krbem a jenom si povídali. O všem a o ničem. Za těch pár hodin se jí povedlo zbourat většinu ledových štítů které si kolem sebe za ta léta postavil. Její úsměv byl přímo nakažlivý a pokaždé když jej jenom letmo políbila se mu zkracoval dech. Bylo příjemné, když ji někdo držel v náruči. Hlavně když ji držel v náruči on. Cítila se tak bezpečně.
"Asi bych měla jít. Potřebuji se trochu prospat, zítra je výuka." viděla jeho trochu zklamaný pohled, ale pak přikývl. Sice se jí nechtělo, ale musela vstát. Podívala se mu do očí a pobaveně sledovala, že když on bude sedět a ona stát, bude konečně trochu vyšší jak on. Nahnula se k němu aby ho zase políbila. Severus si ji chtěl přitáhnout zpět k sobě, ale jemně se vymanila z jeho objetí.
"Doopravdy musím jít."
"No jo... au... jak je vidět já taky." nevesele se ušklíbl. Jeho "pán" jej volal. Leně se na tváři usadil ustaraný výraz. Viděla jak těžce vstal a šel si pro kabát. Rychle se k němu vrhla a zase ho objala.
"Slib mi že budeš moc opatrný! Slib mi to!" naléhala. Sklonil se k ní a políbil ji. Pak zašeptal.
"Slibuji." Pustila ho a dívala se jak se přemisťuje.
Poslední co ze svého kabinetu zahlédl byly její oči. Plné strachu, ale i lásky.
Věděla, že by stejně neusnula a tak se rozhodla zůstat u něj a počkat až se vrátí. Třeba to do rána stihne a ona nebude muset suplovat jeho hodiny. Ačkoliv to bylo to poslední, na co myslela.
Čekala ani ne dvě hodiny a místností se rozlehlo hlasité prásk. Zhmotnil se před ní a málem spadl. Na čele měl hluboký šrám, ze kterého mu kapala krev. Motalo se to s ním a Lena usoudila že má otřes mozku. Podepřela ho a opatrně položila na postel.
"Co tady děláš? Nechtělas..." přerušil ho záchvat kašle. Byl úplně promočený.
"Nechtělas jít spát?"
"Spát můžu i tady a krom toho bych stejně neusnula." Snažila se ho rychle ošetřit, ale rána nepřestávala krvácet.
No tak, Severusi...
Konečně začalo krvácení ustupovat.
"Máš otřes mozku. Musí se ti hrozně motat hlava, takže zapomeň na to že zítra půjdeš učit."
Vrhl na ni vražedný pohled a chtěl něco dodat, ale zabránila mu v tom polibkem.
"Žádné námitky." viděla že chce něco říct a tak mu položila ukazováček na rty.
"Žádné námitky!." Sundala mu kabát. Kriticky se podívala na promáčenou košili a usoudila, že jestli nechce aby nastydl, musí mu sundat i tu. Tváře jí zalil ruměnec, když mu začala rozepínat knoflíčky. Snažila se ignorovat jeho pozvednuté obočí, ale cítila, že se červená čím dál tím víc. Mohl jí s tím pomoct, ale to by nesměl mít škodolibou radost z jejích rozpaků. Pokusila se mu ji stáhnout z ramen, ale jeho ruka jí v tom zabránila. Sundal si košili sám a položil ji na stolek. Znovu se mu udělalo špatně. Přivřel oči. Lena ho přikryla a lehla si vedle něj. Musí vědět, že zůstane ležet a nepůjde na výuku.
"Co to děláš?"
"Říkala jsem žádné námitky. Zůstanu tady a dohlédnu na tebe."
"Ale..." "Ššš. Říkala jsem žádné námitky!"
S tím mu položila hlavu na rameno a nechala unavená víčka klesnout. Téměř nevnímala, když jí vtiskl jemný polibek do vlasů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annet Annet | Web | 25. února 2009 v 10:08 | Reagovat

Skvěle, konečně už jsou spolu. :))) Ale tak nějak už nemám co dodat, protože bych se opakovala... :D

2 Illian Illian | Web | 25. února 2009 v 14:53 | Reagovat

Díky... další kapitola bude snad napínavější, ale i tak je docela zajímavé popisovat to, když jsou spolu.

3 La Duchesse La Duchesse | Web | 26. února 2009 v 18:14 | Reagovat

Hezky napsané :-)

4 Illian Illian | Web | 27. února 2009 v 13:14 | Reagovat

Díky... tvoje články jsou také moc hezké.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama